GALERİ

PORTFOLYO / (Galip Çetiner)


Galip Çetiner


1968, Edirne-Uzunköprü doğumlu, Afyonlu, yaklaşık 30 senedir de aynı kentte olduğundan aynı zamanda Bursalı, Uludağ Üniversitesi 1990 mezunu tekstil mühendisi. Bufsad üyesi.

Doğa ve kırsal yaşam fotoğrafçılığı ile birlikte özellikle uzunpozlama ve infrared (kızılötesi) fotoğrafçılık ile yoğun olarak ilgilenmekte.

"Bence fotoğrafın bir güzelliği de; o anda gördüğün, farkettiğin bir ortamın veya bir nesnenin, daha sonra o fotoğrafı izlediğinde çok farklı özelliklerini, güzelliklerini keşfetmek ve belki de o anı tekrar yaşayıp, o anki duyguyu aynı ve hatta daha daha fazla hissetmek, o anı tekrar yaşamak ve o andaki zevki ve heyecanı tekrar tatmak, böylece o anı bir nevi ölümsüzleştirmektir. Bir de tabii ayrıca bir görev olarak kabul edersek, bu dünyadaki güzellikleri gör(e)meyenlere fotoğrafla göstererek, insanlara doğayla ilgili ipuçları verebilmek, insanların belki hergün önünden geçtikleri ama maalesef göremedikleri yaratılanları ve çevresini farklı bir açıdan göstererek bu dünyada bulması gerektiği şeyi bulmasına, çorbadaki tuz misali, bir nebze de olsa yardımcı olabilmek."

 

http://500px.com/galip_cetiner

http://www.facebook.com/galip.cetinerE-posta: galipcetiner@gmail.com
web: www.galipcetiner.com