Fotoğraf Gösterisi

 

 

Yol Hikayeleri

Çocukluğumdan beri hikayelere duyduğum merak ile fotoğraf sevgisini harmanlamaya çalıştım. Karadeniz’in uçsuz bucaksız yeşilinden Gaudi’nin muhteşem dehasına bir çok yol hikayelerini biriktirdim. Yol Hikayeleri bu seyahatlerden ve anılardan oluştu.

Hatice AKGÜL YALIMKILINÇ 

Adana’nın Karaisalı ilçesinde doğdum. Çocukluğum babamın anlattığı göçerleri ve yol hikayelerini dinlemekle geçti. Çukurova Üniversitesi’ni bitirdikten sonra İstanbul’a taşındım, İstanbul’da özel bir yazılım şirketinde proje yöneticiliği yapıyorum. 2006 yılında EFSAD’ın İstanbul’a düzenlediği bir geziye katıldım, o andan sonra fotoğraf benim için önemli bir tutku oldu ve 2006 yılında ilk SLR makinemi alarak fotoğraf çekmeye başladım. Bir yandan işlerim ve kızım ile ilgilenirken bir yandan fotoğraf tutkusu ile kendimi Türkiye’nin ve Dünya’nın farklı noktalarında buldum.

2006 yılından beri çektiğim fotoğrafları ve tekniğimi geliştirmek için çalışmalar yaptım. Bu arada İzmit, Adana’da , Eskişehir’de Ankara’da kişisel fotoğraf gösterileri yaptım. EFSAD’ın 20nci yıl sergisine katıldım.

Bir anne ve işkadını olmanın yanı sıra fotoğrafla dünyamı zenginleştirmeye ve yeni bir bakış kazanmaya çalışıyorum.

 

Gece ve Şehir:

Işığın peşinde yirmi beş yıl,

Gece fotoğraflarından oluşan bir seçki ile sizlere uzak yerlerden hemen yanı başımıza geniş bir seçki hazırladım. Şehre gece çöktüğünüzde ışıklandırılan meydanlar, binalar benim oyun alanım. Bu alanda çektiğim fotoğraflarla sizlerle birlikte olmaktan mutluluk duyarım.

Yılmaz AKGÜL

1991 Yılında Üniversite için Eskişehir'e gittiğimde başlayan fotoğraf serüvenim bugüne kadar devam etti.1995 yılında Eskişehir Fotoğraf  Sanatı Derneğinin temelleri atılırken, ben de o yıllarda fotoğrafçılığa gönül vermiş bir öğrenci olarak EFSAD yollarını arşınladım.

O yıl EFSAD'da ilk kişisel sergimi açtım ve dia gösterisi hazırladım.

Bugüne kadar başta Eskişehir olmak üzere Adana, İzmit, Ankara ve İstanbul'da gösteriler yaptım.

Yazılım sektöründe proje müdürü olarak çalışıyorum, evli ve iki çocuk babasıyım.

 

 
Bufsad, Türkiye Fotoğraf Sanatı Federasyonu'nun da aktif bir üyesidir.