GALERİ

Örnek Ayın Portfolyosu (Nisan - 2017)


Örnnek Portfolyo (Açıklama)


Kuruluş amacı " fotoğraf ve sinema sanatının öğrenilmesini, yaygınlaşmasını ve gelişmesini sağlamak, fotoğraf ve sinema amatörleri arasında yakınlaşma ve dayanışma oluşturmak, kişilerin ve becerilerin geliştirilebileceği kültür ve sanat ortamını sağlamak " olan dönemin bürokratik engellerini kentin resmi kurum ve kuruluşlarıyla yaptıkları işbirlikleri sonucu aşabildiler. Dönemin Valisi Sayın Zekai GÜMÜŞDİŞ'i fahri başkan seçtiler. Kent yönetiminin en üst yöneticiyle girilen yakınlaşma derneğin çalışmalarına da yansıdı. Kentimizin önemli günleri, festivalleri, ulusal bayramlarında sergi ve gösteriler gerçekleştirerek etkinliklerini yoğun bir biçimde sürdürdü kurucu yönetim.

Kuruluşundan 4 yıl sonra 1990 yılı Şubat ayında Bursa Büyükşehir Belediyesi ve Bursa Kültür Sanat ve Turizm Vakfı ile kentimizin en uzun soluklu kültürel etkinlikleri arasında yer alan Bursa Fotoğraf Günleri düzenlendi ve bugüne kadar 20 kez gerçekleştirildi.

Fotoğrafın öğrenilmesi ve yaygınlaşması için açılan Temel Fotoğraf Seminerleri 8 yıl içinde 35 döneme ulaştı. Bu sure içinde 500 kişiye kurslar verilip sertifikaları dağıtıldı. Çekim ve eğitim gezileri kentin sosyal ve kültürel yaşamında yerini aldı. Bursa ilçelerinde sergi ve gösteriler yapıldı.